Příměstský dětský tábor
26. – 30. 8. 2013

aneb
UŽIJME SI PRÁZDNINY NEŽ PŘIJDE ŠKOLA

Pořadatel:
188. PS T. O. Bobříci,
Saratovská 838/27, Praha 10,
www.bobrici.cz

Hlavní vedoucí:
Jana „Fili“ Ptáčková, fili(závin)bobrici.cz, 728 444 008

Program

PONDĚLÍ 26.8.
Hned první den se vyrazíme podívat na jedno z nejzáhadnějších míst v Česku a tím jsou Kounovské kamenné řady. Neví se, kdo je postavil, ale jedná se o spoustu kamenů umístěných v zemi do řad. Příjemnou cca 6 - 8 km dlouhou procházkou pěknou přírodou strávíme celý den. Samozřejmě si zahrajeme hry. S sebou jídlo a pití na celý den. Oblečení do přírody. Sraz 8:00 Strašnická u metra. Návrat tamtéž cca 16:45.

ÚTERÝ 27.8.
Vlakem pojedeme do Mladé Boleslavi, kde nás čeká cca tříhodinová návštěva Templu. Zde si vyzkoušíme archeologické dovednosti, budeme vykopávat staré nádoby, razit mince, zkusíme si broušení, vrtání a malování šperků. Druhá část dne je zatím tajemstvím, ale brzy se dozvíte. Sraz 7:30 na Strašnické (dřívější sraz je kvůli vlaku 8:10), Návrat 16:15 tamtéž.

STŘEDA 28.8.
Čeká nás výlet autobusem do Areálu Botanicus v Ostré nedaleko Lysé nad Labem. Absolvujeme exkurzi, každý účastník si vyzkouší minimálně jedno řemeslo (výroba svíčky, provazu, papíru, drátenictví, lukostřelba, keramika, perník, knihtisk) - výrobky je možno si odnést potom s sebou domů. Prohlídka areálu bude na cca 2 - 3 hodiny. V druhé části dne navštívíme PARK MIRAKULUM v Milovicích. Zde se vyřádíme na lanových lávkách, objevíme tajemství velkého hradu, zaskáčeme na trampolíně, prohlédneme zvířátka, dozvíme se něco o přírodě na lesní stezce. Určitě se nám odsud ani nebude chtít. Doporučujeme s sebou vzít nějaké kapesné na suvenýry a dárečky. Obzvláště v Botanicusu se dá koupit spousta krásných přírodních produktů. Oběd budeme mít společný v Parku Mirakulum. Vezměte se tedy svačinu. Oblečení doporučujeme obzvláště pro menší děti raději jedno náhradní - není problém nechat jej v autobuse. Děti se určitě při prolézání Mirakula ušpiní. Sraz 8:00 Strašnická, Návrat 16:30 tamtéž.

ČTVRTEK 29.8.
Historickým minubusem značky Ikarus pojedeme od metra Strašnická do Zdic. Zde navštívíme Výtopnu Zdice, kde si prohlédneme exponáty historických vozidel, lokomotiv, hasičských aut apod. Bude následovat exkurze v nedalekých Koněpruských jeskyních, plných krápníků. Poté nás čeká oběd cestou na další atrakci a tou jsou hrady Žebrák a Točník. Na Točníku budeme mít cca hodinovou prohlídku hradu, Žebrák, pokud ho vůbec stihneme, jen projdeme. Autobus nás zase doveze zpět na Strašnickou. Kdo byste chtěl fotit v jeskyních, vezměte si navíc 40 korun. Nezapomeňte drobné na suvenýry, pohledy, zmrzlinu apod. Jídlo - oběd bude zajištěn, ale protože bude až kolem půl druhé, tak doporučujeme vydatnější svačinu na dopoledne. Na sebe přiměřené oblečení na turistiku. Sraz 8:00 Strašnická, Návrat 17:00 tamtéž.

PÁTEK 30.8.
Na závěr našich výletů vyrazíme na Zmrzlík, kde si zajezdíme na koních. Předtím je ale potřeba si koně připravit - vyhřebelcovat, vyčistit kopyta a třeba i trochu nakrmit. To všechno si vyzkoušíme. Když nám zbude čas, na nedalekých loukách či lesích si zahrajeme hry. Sraz na Strašnické 8:00, návrat do 16:00 tamtéž.


----

Deštivá alternativa pro pondělí, úterý, středu a pátek - návštěva pražských muzeí, kino, zážitkový minigolf, aquapark, botanická zahrada, deskové hry v klubovně, škola vaření v klubovně... Ale pršet nebude, takže bohužel nic z toho nás nečeká :-)

základní informace

Jak bude tábor probíhat?
Formou jednodenních výletů do okolí Prahy či po Praze mohou děti strávit poslední týden prázdnin. Sraz bude vždy ráno v 8 hodin u metra Strašnická (dle individuální domluvy možno převzít dítě i jinde po cestě), návrat přibližně mezi 16. a 17. hodinou tamtéž. Budeme podnikat výlety po různých atraktivních místech nebo i do přírody. Čekají nás různé atrakce, sportovní aktivity, hry nebo koupání, jeskyně, koně a mnohé další. Vše bude samozřejmě přizpůsobeno počasí.

Pro koho je tábor určen?
Pro děti od 6 do cca 13 let (věkové výjimky např. v případě sourozenců vyřešíme individuálně). Celková kapacita je omezena.Proto se včas přihlašte.

Kdo tábor povede?
Tábor organizují zkušení vedoucí z řad T. O. Bobříci. Zodpovědná osoba je Jana Ptáčková, dlouholetá vedoucí oddílu.

Jaká je cena?
Cena za celý týden (5 dní) je 1.450 Kč, pokud se dítě nezúčastní všech dní, vypočítá se cena jako 300 Kč krát počet dní. Součástí ceny jsou vstupy, doprava, zajištění her a dalšího programu, pojištění je zajištěno automaticky v rámci sdružení Pionýr.

Jak se přihlásit?
Vyplněním závazné přihlášky, kde zákonní zástupci uvedou mimo jiné i to, jestli dítě bude všechny dny nebo jen vybrané. Platba předem musí být realizována do 31. 7. 2012. na účet T.O.Bobříci viz kontakty: ZDE nebo hotově vedoucím na schůzce.. O přihlášku si napište na fili(zavináč)bobrici.cz nebo si ji stáhněte v pravém sloupci na této stránce..

Jak je zajištěno stravování a pitný režim?
Svačinu si budou děti nosit z domova. Vždy pro konkrétní den bude v podrobných informacích před akcí uvedeno, zda bude možnost koupě dalšího občerstvení i po cestě apod.

Co zahrnuje cena?
Součástí ceny jsou vstupy, doprava, zajištění her a dalšího programu, pojištění zajištěno automaticky v rámci sdružení Pionýr.


Závazná přihláškapo kliknutí si ji můžete stáhnout.
Vyplněnou prosím doneste osobně na jakoukoli oddílovou schůzku, nebo zašlete, např. naskenovanou, na mejl:

fili(závin)bobrici.czletáček ke stažení