Autory fotografií jsou: Rejsek, Quido a další
U fotografií není většinou uveden popisek, proto doporučuji si přečíst o čem etapa byla.
Název etapy - klikněte zde Jak etapa probíhala

Hobit aneb cesta tam a zase zpátky

Přípravka stavba tábora
1.7.
Neočekávaný dýchánek trpaslíci se postupně scházejí na cestě směrem k Hobití noře jak jim Naznačil Gandalf a musejí se poznat. K tomu sloužili různé seznamovací hry a sportíky jako například lakros. Večer následoval Neočekávaný dýchánek kdy k nic netušícímu Bilbovi Pytlíkovi přišli postupně tlupy trpaslíků a nakonec dorazil i kouzelník, Gandalf. A také nepřehlédnutelná a nepostradatelná postava, Thorin Pavéza, šéf trpaslíků. A byl jim sdělen úkol jejich výpravy, Navrátit poklad trpaslíků z Osamělé hory jejich právoplatnému králi Thorinovi a obnovit království pod Horou.
2.7.
Zlobři Bilbo se rád toulal po okolí tábořiště a po místech kudy procházeli. K jeho smůle narazil na Zlobry, kteří se jej rozhodli ulovit a sníst. Úkolem trpaslíků bylo Bilba zamaskovat a provést nebezpečným územím.
3.7.
Roklinka – Elfové jsou národ zpěvný a rádi zpívají na celý hvozd. Takže i když netušíte, kde se Roklinka nachází, zaručeně ji podle zpěvu najdete. Elrond jim pomohl přečíst tajemnou šifru, která byla na mapě Osamělé hory , aby se mohli nepozorovaně dostat k pokladu.
4.7.
Cvičné manévrya Glum Během dopoledne byl útok skřetů na tábor. Naštěstí se ukázalo, že byl planý a všichni se mohli vrátit zpět do tábora. Někteří alespoň zjistili že některé věci na spaní jsou podstatné.
Při návratu do tábora ale trpaslíci zjistili, že se ocitli v jeskyních plných skřetů a neví kudy ven. Naštěstí nalezli provázek, který je jak tušili vyvede na dení světlo. Jak se ale divili když objevili podivné stvoření, které si říkalo Glum a hledalo svého „miláška“.
5.7.
Nástup a olympiáda Nastoupili proti sobě multinárodní tými a soutěžili v mnoha specifických disciplínách, jako jsou skok na trampolíně, skok do dálky, lukostřelba, box, běh, jízda na býkovi, tanec u jídelnové tyče (pole dance).
6.7.
Setonuv hrnec a Temný hvozd Vrrrci – Po útěku z Mlžných hor trpaslíky dostihli Vrrrci a skřeti, kteří je zahnali na strom, pod který nosili dřevo, aby mohli nebohé trpaslíky upálit zaživa. Trpaslíci se bránili hazením bambimíčků, nicméně skřeti byli úspěšní. Na poslední chvíli se objevil orel, který trpaslíky odnesl do bezpečí.
Medděd – Orli je donesli do bezpečí až na Skalbab odkud to byl jen kousek do Meddědova sídla. Medděd nebyl medvěd, ale jen velmi mohutný muž, který se nejspíše v medvěda dokázal proměnit. Každopádně trpaslíci se museli postupně ve správném pořadí představit ukázat svou znalost kytiček a pomoci meddědovým včeličkám postavit úly a nalézt správné kytičky. Ponávratu do tábora následovalo vyhlašování výsledků olympiády.
Oheň – nebyl tedy slavnostní, ale byl velice pěkně připravený a moc jsme si jej všichni užili.
7.7.
Vrrrrci, Medděd a oheň Jako vzpomínku vlastní málem ugrilování na stromech se trpaslíci rozhodli zjistit jak by dopadli, kdyby skřeti splnili své hrozby a dusili je a pekli. Zkoušeli to ovšem na kuřatech, která pro tu příležitost dodalo táborové zásobování ? Aneb peklo se v Setonově hrnci. Pak vyrazili směrem k Temnému hvozdu a museli překonat říčku Temnou po různých lanových mostech. K jejich smůle se ovšem Bombur z říčky napil a usnul. Takže jej museli transportovat zpět do tábora.
8.7.
Hostina lesních elfů Hostina lesních Elfů – uprostřed louky byla hostina a oni si měli nepozorovaně něco odnést, ale elfové si ji hlídali.
Družinové výlety – jedna z družinek se vydala podívat do Velké chyšky
11.7.
Esgaroth Po náročném průchodu Temným hvozdem, úprku od Pabouků a sjezdu říčky v sudech se trpaslíci dostali až do Esgarotu, neboli jezerního města pod Osamělou horou. Protože byli nevhodně oblečeni, museli se převléknout do přírodního. Výsledky posuďte sami.
12.7.
Šátkovací oheň
13.7.
Návštěvnický den Den kdy se na nás přijeli podívat rodiče a zahráli si třeba Skalní golf.
14.7.
Hospodářský den a pošpičkách okolo draka Šmaka Kromě nezbytného praní svého oblečení po návštěvě Esgarotu, se v trpaslíci vydali velmi potichu projít okolo podřimujícího draka Šmaka a zjistit klíčové slovo pro rozluštění tajné zprávy, kterou získali v Roklince.
16.7.
Osamělá hora Cesta pro poklad zavedla trpaslíky hluboko do nitra hor, museli projít okolo draka s červenýma očima, ale nakonec poklad objevili a spokojeně vynesli na denní světlo.
17.7.
Soft a zabití draka Šmaka
18.7.
Bitva pěti armád Zvěsti o zabití Šmaka se rychle rozšířili a skřeti přitáhli s celou armádou, aby poklad získali pro sebe, ale trpaslíci se houževnatě bránili. A pokud se ptáte proč pěti, tak v ní bojovali Lidé, trpaslíci, skřeti, elfové a orli.
19.7.
Závěrečná hostina Pro Oddysea každá ržina odlévala loď. Jenže udělat formu na odlitek dá práci. Podívejte se, jak to dopadlo.
20.7.
Bourání