Autory fotografií jsou: Rejsek, Alda, Quido, Iva, Žába, Rohlík.
U fotografií není většinou uveden popisek, proto doporučuji si přečíst o čem etapa byla.

LETNÍ TÁBOR PROBĚHL ZA FINANČNÍ PODPORY MČ PRAHA 10
Název etapy - klikněte zde Jak etapa probíhala

LT 2012

30.6.-1.7.
foto ze stavby tábora od Mariána myslím, že není moc co k tomu napsat. Snad jen pochvalu pro všechny, neboť jsme tábor zvládli postavit ve velice krátkém čase. Díky všem za pomoc.
Přípravka Stavba tábora byla letos velice rychlá a příjemná. Vše se stihlo bez problémů a ještě jsme si užili spousty legrace. A dle vyjádření některých pracovníků se nic nedělalo, ale vše bylo postaveno :-)
1.7.
Příjezd dětí Děťátka přijela nadšena a natěšena a hned se vrhla do stavby stanů a zabydlování tábora
Nové bytosti Kdesi v Haulenském lese se u ohně sešli Atrej, Bludka, Kamenožrout, Černomůrka a Pidiďas a povídali si o tom, kam vlastně jdou. Ukázalo se, že všichni jdou za stejným cílem. Do Slonovinové věže postěžovat si Dětské císařovně, že Nicota již pozřela velkou část zemí Fantázie, a že již nemají téměř kde žít a jdou tedy prosit o pomoc.
2.7.
Kresba bytostí se kterými procházejí Fantázií Tím, že se děti ocitli ve Fantázii, potřebovali i nová těla a ta se pokusili ztvárnit.
Co všechno se dělo mimo etapy Zde můžete vidět ranní rozcvičku a jeden z prvních nástupů s názorným předvedením vyvěšování vlajky na stožár. Také je možno vidět všechny země Fantázie, než je začala požírat nicota.
3.7.
Větrní obři Dostat se do bitky větrných obrů a tedy do prudké bouře není jen tak a projít jí je ještě těžší, ale nakonec se to podařilo :-)
Pláštíky Plášť je neodmyslitelnou součástí oděvu každého cestovatele, neboť chrání před větrem i deštěm. Proto jsme si každý vyrobili a obarvili svůj plášť. Myslím, že některé z batik jsou moc povedené.
První losování V jídelně se nám usídlil Oblud, nebo tak jsme mu alespoň říkali. Před každou etapou vhodil každý svou kuličku do Obludovy tlamy a ta vypadla do jedné z kapsiček na jeho boku. Následně se přečetlo, které kuličky skončily u sebe a byly hned známy družinky :-)
Slonovinová věž Dostat se ke Slonovinové věži a následně k Dětské císařovně nebylo zcela snadné. Kolem Věže je bludiště, a proto jsme jím nejprve museli projít. Na louce bylo mnoho kůlů v různých vzdálenostech a dvojice měla dva kroužky spojené provázkem a musela vždy jeden kroužek mít navlečen na kůlu a dalším hledat na který dosáhne. Takto bylo nutno projít bludištěm, neboť ne na všechny kůly mohla dosáhnout. když prošli bludištěm, dostali se k císařovně a ta je pověřila úkolem zachránit Fantázii a tedy zastavit Nicotu.
Kresba vzpomínek na tento svět Úkolem bylo nakreslit jednu ze zemí jako vzpomínku na náš svět, ze kterého se do Fantázie dostali.
Co se dělo mimo etapy Rozcvička, pár fotek stanů z průběhu dne a nakonec večerka a vyhlašování výsledků.
4.7.
Zahrada Horók Nalézá se kolem zámku Horók, kde sídlí strašlivá čarodějnice. A ta ve svých zahradách, kterými bylo nutno projít, nastražila mnoho pastí. A protože to je spíše tmavý les než zámecká zahrada, tak bylo nutno jít poslepu a jen jeden z trojice alespoň trošku viděl (to znamená, že měl téměř začerněné brýle) a takto navigoval své dva spoluhráče územím, kde bylo mnoho pastí v podobě bouchacích provázků a jiných nástrah. Těmi museli všichni projít.
5.7.
Lék pro císařovnu Uvítal je Chairón, císařin vrchní lékař, a ten děti poprosil, aby mu pomohli uvařit různé lektvary a meducíny, které by měly císařovnu uzdravit. Zkoušely se různé lektvary, které vřely, měnily barvy, šuměly a, díky bohu, nebouchaly. Bohužel ani jeden z receptů nebyl účinný, a tak byl Chairón nucen přiznat, že nemoc je způsobena Nicotou.
Jezero slz Na Jezeře slz žije zvláštní národ, který ovšem nechce nikoho k sobě vpustit. Proto jsme se museli do města dostat stokou. Taková bahenní koupel byla velice zajímavá:-)
Co se nevešlo Nejprve východ slunce, pak příprava snídaně. Na dalších fotkách se Ráma učil lézt na stromy a nakonec si vytvořil houpačku :-) Mezitím přijel Krtek z Pionýra, a tak si prohlížel tábor. Pak pár fotek z ranního nástupu, stavba brány pod vedením Lososa a nakonec kronika a Ráma s Krtkem.
6.7.
Drobné hříčky Taková zajímavá hra. V podstatě Člověče nezlob se, jen s rozdílem, že se místo obcházení a pomalého postupu herní pole obíhalo a v něm byli chytači, kteří útočili vodou a nesměli nás zasáhnout.
Cvičné manévry Po hříčce je čekaly cvičné manévry, ale to netušili. Proto po zabalení dostali mapku a vyrazili na nečekanou etapu. Protože netušili, kde vlastně mají lék pro císařovnu hledat, rozhodli se navštívit své přátele, aby jim poradili. U každého splnili nějakou zkoušku a za tu je jejich přítel obdařil nějakou vhodnou vlastností, která se jim bude na cestě hodit. Po návratu do tábora proběhla kontrola zabalených věcí a úklid stanů.
Bezedná propast a Igdramul Během putování se dostali do vysokých pohoří, ve kterých jsou bezedné propasti a v jedné z nich žije strašlivá Igdramul. Nejprve museli dojít přes hory a doly k lanovému mostu, který vedl asi v pěti metrech nad zemí nad potokem, a když se přesunula celá skupina, tak bylo nutné přemoci Igdramul. Igdramul je stvoření složené z mnoha malých stvořeníček, asi něco jako roj, a byla nejnebezpečnějším tvorem ve Fantázii. Tím že ji přemohli, získali klíč od vězení, ve kterém byl vězněn Falko a ten jim za vysvobození slíbil let a pomoc. Protože v bezedné propasti se špatně fotilo, je jen pár fotografií, ale Vaše ratolesti vám to jistě povypráví.
Močály smutku Nikdo, koho se zatím zeptali, netušil, jak vyléčit císařovnu, ale říkali, že by to mohla vědět Morla, která žije v Močálech smutku. Cestou ovšem nesměli smutku propadnout, jinak by se do bažiny propadli. I putovali večer močály, mlha se převalovala a jen svíčky osvětlovaly cestu. Až dorazili k rohové hoře. Jenže se ukázalo, že to není hora, ale krunýř želvy Morly. I zeptali se jí, jak mají porazit Nicotu a tedy i vyléčit Císařovnu. To jim Morla neprozradila, neboť ani ona nevěděla jak pomoci. Měla k nim malou důvěru, protože je neznala, ale poradila jim, že odpověď bude znát Sandonoriko, ale to je tuze daleko.
Co se dělo jinak Východ slunce a ranní rosa na louce u tábora. Dále pár fotek z odpoledního klidu.
7.7.
Přízračné město Během cesty jsme zabloudili do Přízračného města, kde žijí jen samé temné příšery. Netušili jsme, kterou z bran máme vyjít dál a jaké je heslo. Díky bohu byly po táboře rozmístěny kartičky s částmi zprávy, která nám měla říci, kterou z bran a jakým heslem můžeme toto nehostinné místo opustit,. Na fotkách ale uvidíte jen jaké příšerky jim bránili v cestě, a které hlídají, zda nemají zakázanou barvu. Během této etapy probíhal další program, a to příprava dřeva na slavnostní oheň. Občas byla vyhlášena změna zakázané barvy a už se převlékalo. :-)
Návrat Cesta již začala být velmi problematická, neboť Nicota stále více pohlcovala další a další země Fantázie. Proto při letu na Falkovi, který se nabídl, že je doveze do Sandonorika, museli mezi těmito zeměmi prokličkovat. Což ale nebylo vůbec jednoduché, neboť nebylo jasně znát, která země je již sežrána, a která ne. Proto jim vždy, když vstoupili do nějaké země symbolizované čtvercem v síti, ukázal semafor (trojnožka), zda je země již sežrána nebo ne.
Šátkovací oheň Myslím, že není potřeba mnoho komentáře, snad jen, že šátek získali Glum, Zezop, Ondra, Anne-Mari a Johanka. Bílou hráz pak Lenička a Rohlík, žlutou Džudáj, zelenou Rákos a modrou Pididi a Tonda.
Co se nevešlo Fotky ze stavby slavnostního ohně, z oběda a porady vedoucích.
8.7.
Hospodářský den Hospodářský den aneb velký úklid a praní.
Let na Falkovi Atrej všechny dovedl k louce. Nad tou párkrát prolétl Falko, který je nakonec povozil na svém hřbetě a tak jsme si užili super lanovky. :-)
Co se dělo dalšího Něco obrázků z mlhavého rána, čištění zubů, cesty do bazénu do Bratřic, ale hlavně toho, jak vedoucí uklízeli během té doby, co všichni odešli na manévry. Zvláště doporučuji zaměřit pohled na Soba.
První brána Sandonorika První brána byla kousek od tábora. Družinky musely uhádnout hádanky a následně složit zprávu.
9.7.
Druhá brána Sandonorika Druhá brána spočívala v napsání svých špatných vlastností, neboť nepustila nikoho, kdo se sám sebe bál a tyto vlastnosti neznal. To se dělo na výletě do Tábora, kde jsme byli v bazénu.
Třetí brána Sandonorika Projít Třetí branou nebylo tak snadné. Aby se otevřela, bylo nutno nanosit dostatek vody speciálním způsobem, a tak přinutit dveře, aby se samy otevřely.
10.7.
Důl na obrazy Z této etapy nemáme žádné fotografie, neboť v dolech bývá dost tma. Horník Yorg jim dovolil vstoupit do svého dolu, aby každý nalezl svou vzpomínku na domov, tím si jej připamatoval a mohl se snáze vrátit do naší reality.
Solné doly Aby toho dolování nebylo málo, tak jsme těžili sůl. Sůl je vzácná, a proto je vhodné ji vykupovat. Vykupovala se v papírových kornoutcích, které museli být co nejhezčí. Ovšem těžení nebylo jen tak. Bylo jedno místo, kde byla sůl a těžaři ji museli dopravovat mnoha různými způsoby, jako například na lžíci, na víčku od ešusu jako raci, nebo jako trakaře. Však sami uvidíte.
Co se dělo jiného Opět několik přírodních táborových fotek.
11.7.
Setonuv hrnec Příprava oběda v podobě Setonova hrnce byla velice příjemná. Krásně jsme si užili kopání děr i balení surovin.
Sandonoriko a Děcká císařovna Falko nás donesl až k Sandonoriku, ke kterému bylo nutno promlouvat jen ve verších. Pokud byla správně položena otázka, tak Sandonoriko odpovědělo. Tak jsme se dozvěděli, že je potřeba dát Císařovně nové jméno a tím ji zachráníme. Vyrazili jsme tedy za Císařovnou a cestou na nás čekal Pididas. Bylo nutno zjistit jaké jméno jí vlastně máme dát. Když bylo jméno vyluštěno, tak jsme přišli k císařovně a ta nám sdělila, že jí jsme tím sice zachránili, ale Fantázie již zmizela a je tedy nutno ji naplnit novými příběhy a dobrodružstvím.
Co dalšího se stalo Jen pár hříček.
12.7.
Casino Již téměř tradiční součást tábora. Tentokrát bál pohádkových bytostí, kdy jsme tančili pro Císařovnu, hráli karty, soutěžili s Atrejem v páce nebo jsme si mohli například od Božena.poslechnout předpověď naší budoucnosti.
13.7.
Průchod orinem a slavnost návratu Abychom se vůbec dostali zpět do našeho světa, museli jsme projít Orinem. V něm jsme našli krásná táborová trička a v nich jsme pak všichni vyrazili na velikou oslavu na rozloučenou s pohádkovými bytostmi.
14.7.
Bourání No a to už je to poslední, co bylo potřeba udělat. Zbourat tábořiště a vzhůru na cestu za rodiči a vstříc novým dobrodružstvím.