Autory fotografií jsou: Rejsek, Fili, Alda, Iva, Žába, Rohlík, Bobr.
U fotografií není většinou uveden popisek, proto doporučuji si přečíst o čem etapa byla.

LETNÍ TÁBOR PROBĚHL ZA FINANČNÍ PODPORY MČ PRAHA 10
Název etapy - klikněte zde Jak etapa probíhala

Oddyseovy plavby

1.-3.7.
foto ze stavby tábora od Mariána myslím, že není moc co k tomu napsat. Snad jen pochvalu pro všechny, neboť jsme tábor zvládli postavit ve velice krátkém čase. Díky všem za pomoc.
Fotky od Rohlíka
Přípravka fotoaparáty ostatních vedoucích na táboře
3.7.
Příjezd dětí Cesta vláčkem a pak pěšky za deštivého počasí na tábořiště.
4.7.
Foto u Rohlíka. Bude zveřejněno nebojte. Vyplutí Oddysea od Troje úvod do děje, kdy je již Troja ovládnuta a Oddyseus se vypravuje domů na Ithacu.
Plavidla úkolem družinek bylo vytvořit a postavit stěžeň či plavidlo na kterém poplují spolu s Oddyseem. Jak se jim to povedlo posuďte sami.
záběry ze života v táboře z tohoto dne Co nebyly etapy, ale stálo za to zachytit na fotografie.
5.7.
Kyklopové První ostrov který Oddyseus navštívil byl osídlen kyklopy.Těm se nelíbilo to co učinil (ulovil si několik jejich ovcí) a chtěli celou jeho družinu sníst. Oni však chytře oslepili kyklopa, který je zavřel v jeskyni a uprchli schováni pod ovcemi. My jsme si to vyzkoušeli. Úkolem bylo proběhnout vymezené území aniž by nás kyklopové chytili. Jako úkryt (ovci) jsme mohli použít celty.
Sporty zahrláli jsme si házenou a fotbal. A někteří měli jako sport stavbu teepee.
Tábrový život Táborový život s komentářem
6.7.
Duševní rozcvička Čištění zubů může být i dost náročná činnost. Zvláště když čistíte chrup kamarádovi.
Větry Nejprve si každá sružina nakreslila svůj vysněný ostrov a na něj se snažili dopravit co nejvíce věcí, jenže vítr byl silný a ne vždy loď dorazila. Silný vítr jim roztrh balónek a museli pro nový. A ostatní družiny jim to také nepřáli a tak se rupali balónky o sto šest.
Lidojedi Žádného kamaráda ani návštěvníka jsme nesnědli, ale upekli jsme si kuře a brambory v Setonově hrnci. Což je jáma v zemi naplněná rožhavenými kameny, vystlaná travou a mezi tím je chtěný pokrm. Pak se to již jen zalije vodou a čeká se. Bylo to moc dobré.
Vodní štafeta Cílem bylo nanosit do připravené nádoby co nejvíce vody, ale noste vodu na lžičce po překážkové dráze, nebo jen v rukou. Nejlépe na tom byli ti, kdo si jako prostředek na dopravu vody vylosovali pusu. I přes překážky se nanosilo okolo litru vody.
Tábrový život Táborový život: východy slunce, nástup a něco navíc
7.7.
Kirké Zlá čarodějnice Kirké proměnila posádku Oddyseovy lodi v prasata a tak bylo nutno prasátka umít a udělat z nich opět lidi. To nebylo tak jednoduché. Nejprve zjistit co že to snědli kouzelného a pak získat kytičku, kterou je proměníme zpět.
Tábrový život Táborový život
8.7.
Cvičné manévry a výlet Tentokrát vyrazili do okolí s plnou bagáží, ale čekalo je mnoho nebezpečenství jako lanové lávky nad potokem, šifry a mnoho dalšího. Všichni zdárně překonali a nasedli do vláčku a vyrazili do bazénu v Táboře.
9.7.
Táborový den zachycený Bobrem Sportovalo se, šlo se plavat, připravoval oheň a mnoho jiného.
Oheň Oheň kdy se povídalo, zpívalo a vůbec užívalo táborového klidu u ohýnku.
10.7.
Sirény Družina Oddysea proplouvá mezi ostrovy kde žijí Sirény a tak jsem se je vydali hledat. Hohužel fotograf upadl do jejich zajetí, a proto se nám nedochovali žádné fotografie Sirén.
Co se dělo ještě během dne? podívej te se na fotky.
11.-12.7.
Soft Několik fotek z hraní softu.
Manévry Jako každý rok vyrali děti z tábora na několik nocí do okolí. Fotografie budou doplněny.
13.7.
Oddyseova plavba Za plnění úkolů na manévrech získávali materiál na stavbu voru na kterém zachraňovali Oddysea.
Bouřka a měsíc Po návratu z manévrů přišla bouřka a tak se můžete podívat na krásné blesky. Žádný do tábora neuhodil, ač to tak může vypadat.
14.7.
Den můz Pro uctění bohů a můz plnila každá družinka určité úkoly: modelování lampičky, sestavování souhvězdí, tančili, zpívali, malovali a vůbec tvořili.
15.7.
Víry Lodě proplouvají mezi obřími víry a tak musí proběhnout určitou trasu s co nejmenší ztrátou balónků. Božen se sice lehce zranil, ale jeho zranění opravdu nebylo tak vážná jak jsme pak nasimulovali, že by jej Sob musel vozil na vozíku :-)
nástup a čepičky Nasadit na vrcholky teepee čepičku aby do něj tolik nepršelo je nadmíru vrcholné umění. A stálo to za to.
16.7.
Fajákové Fajákové na oslavu Oddysea uspořádali velké hry a my se jich zúčastnili spolu s ním.
Lanové aktivity Natahli jsme lanové lávky a lanovku a tak jsme si užívali sjezdu z kopce a lan.
17.7.
Divadlo Každá družinka secvičila divadlo a pak jej předvedla. Dozvěděli jsme se jaké to je být Sooobem a brousit pajcr, dále jsme shlédli strhující románek s tragickým koncem, a také jsme zažili porod a následné problémy s kočárkem.
18.7.
Co se dělo před a po výletě. Výlet byl do Pelhřimova, ale nikdo nefotil.
19.7.
Přístavy Hrála se velká hra přístavy, kdy se obchoduje a obchoduje. Přepravovali se mušle, sůl, víno, látky a mnohé další zboží.
20.7.
Cínová loď Pro Oddysea každá družina odlévala loď. Jenže udělat formu na odlitek dá práci. Podívejte se, jak se to povedlo.
Bubeníci Do tábora přijeli na návštěvu bubeníci, tak jsme si užili výborné odpoledne plné bubnování a někteří si z toho až namohli loket.
Co se dělo ještě? není co dodat - fotili jsme lidi
21.7.
Návrat Oddysea I přes nepřízeň počasí nakonec Oddyseus dorazil na Ithacu, ale dostat se do svého domu, kde se opevnili nápadníci jeho ženy, to byla fuška. Nakonec se podařilo, šťastně se shledali a všichni orazili domů.
22.-24.7.
Bourání Oddyseus je již doma a my, abychom také mohli vyrazit do Prahy, jsme museli tábor zbourat a uklidit louku. Podívejte se jak nám to šlo.